Zarejestruj się i otrzymaj indywidualny kod rabatowy
Facebook Google Plus Kanał RSS Kontakt

Powiadom mnie o nowych ofertach

Wszystkie

Zapisując się do naszego newslettera zgadzasz się z naszą polityką prywatności, której dokładny tekst możesz przeczytać na tej stronie

Znajdujesz się tu: Start

Copywriting w nowym wydaniu

2012-10-04
 

 Co zrobić, by wyróżnić się na tle konkurencji i jak uciec od schematu porównań cena równa się jakość? Skoro rynek jest tak nasycony, to może się wydawać, że jedynym sposobem jest oferowanie coraz niższych cen? Czy jednak aby na pewno?Podstawa w dzisiejszym biznesie, który lubi być kapryśny i nieprzewidywalny, to łączenie różnych sposobów promocji. Należałoby zacząć od pozycjonowania, które jest najskuteczniejszą formą reklamowania się w internecie. W pewnym stopniu można zadziałać samodzielnie, ale tam, gdzie w grę wchodzi większy zarobek i większy biznes, najlepiej wziąć pod uwagę możliwość zatrudnienia specjalisty w tym zakresie.

Pozycjonowanie nie jest możliwe bez skutecznych tekstów reklamowych. Takie usługi można zazwyczaj odnaleźć pod terminem teksty seo lub seo copywriting, czyli teksty przygotowane poprzez umieszczenie w nich słów kluczowych.

Utrzymuj kontakt z klientem
Podstawowym błędem początkujących biznesmenów jest ignorowanie wiadomości e-mail oraz zapytań, jakie otrzymuje się od klientów oraz potencjalnych współpracowników. Nigdy nie wiemy, kiedy osoba, która aktualnie szuka u nas pracy, czy wysyła pozornie nieinteresujące nas zapytanie, zechce sama odwiedzić nasz sklep czy punkt usługowy jako klient.

Dlatego tak ważne jest, by odpowiadać absolutnie na każde pytanie. Gdy nie jesteśmy zainteresowani jakąś formą współpracy, warto po prostu grzecznie podziękować. Nie musimy tłumaczyć naszej decyzji, wystarczy, że poświęcimy chwilę, by odpowiedzieć na wysłane zapytanie.

Podobnie z szacunkiem powinniśmy traktować wątpliwości klientów. Nawet wtedy, kiedy są irracjonalne. Zdarza się, że klient kompletnie nie orientuje się w asortymencie sklepu i zadaje naprawdę dziwne pytania. Nie warto ich ignorować, tylko należy znaleźć czas i na nie odpowiedzieć. Spokojnie, rzeczowo i konsekwentnie.

Na bieżąco aktualizuj
Skorzystałeś z usług copywritera, przygotowałeś teksty na stronę internetową, opisy produktów, zleciłeś wybór nazwy domeny, przygotowanie sloganu, biznes jakoś się kręci, a Ty sobie odpuszczasz. To największy błąd. Pamiętaj, że konkurencja nigdy nie śpi i że warto trzymać rękę na pulsie.
Zawartość witryny powinna być stale aktualizowana (co dodatkowo poprawi jej pozycję w Google), dobrze również dbać o pozycjonowanie, zasilając stronę nowymi mocnymi linkami, poza tym dobrze proponować klientom nowe propozycje. W sklepie niech się pojawiają nowe produkty (warto zlecić przygotowanie opisów copywriterowi), asortyment usług niech będzie na bieżąco poszerzany. Dzielmy się tymi informacjami z naszymi klientami, chwalmy się wszystkimi osiągnięciami i róbmy to na każdym kroku profesjonalnie. Niech nasz przekaz będzie spójny i konsekwentny.

Planuj strategie
Jest takie znane powiedzenie, że jeśli nie będziemy wiedzieć, dokąd zmierzamy, trafimy tam, gdzie nie chcemy. Dlatego w każdej dziedzinie życia, także w biznesie warto zadbać o odpowiedni plan, który pozwala nam wdrażać rozwiązania strategiczne oraz dbać o systematyczny rozwój. Znane jest bowiem też inne powiedzenie kto nie rozwija się, nie stoi w miejscu, ale cofa się
Dlatego w pracy bądźmy zachłanni i dążmy ciągle do tego, by uzyskać więcej. Niekoniecznie pod względem materialnym, ale po to, by realizować własne ambicje i pasje.
Także w tym zakresie pomocny jest dobry copywriter, który swoim doświadczeniem pozwala nie poprzestawać w rozwoju. Proponując coraz nowe możliwości, pozwala skutecznie ścigać się z konkurencją i być na topie nie tylko przez sezon, ale przez lata.

Projekt: Futuravision

Wykonanie: Michał Kutrzeba