Zarejestruj się i otrzymaj indywidualny kod rabatowy
Facebook Google Plus Kanał RSS Kontakt

Powiadom mnie o nowych ofertach

Wszystkie

Zapisując się do naszego newslettera zgadzasz się z naszą polityką prywatności, której dokładny tekst możesz przeczytać na tej stronie

Znajdujesz się tu: Start

Istotne elementy strony WWW

2012-10-04
 W trakcie projektowania strony internetowej należy szczegółowo zaplanować jej strukturę oraz rozkład poszczególnych elementów. Najważniejsze elementy strony to:

Logo lub logotyp

Jest to graficzna prezentacja nazwy firmy, która pełni funkcję wizerunkową. To właśnie logo jest najbardziej rozpoznawalnym elementem na wszelkiego rodzaju materiałach marketingowo-informacyjnych firmy, dlatego na stronie WWW powinno również zajmować ważne miejsce. Przyjęło się, że logo firmy umieszczane jest w lewym górnym rogu strony WWW. I stanowi zarazem odnośnik do strony głównej.

Nawigacja 

Aby użytkownik mógł swobodnie poruszać się po stronie oraz bez problemu odnaleźć interesujące go informacje, strona powinna posiadać czytelne i łatwe w użyciu menu nawigacyjne. Z reguły menu umieszcza się w górnej części strony tak, aby po wejściu użytkownik od razu je zauważył. Stosuje się również układ nawigacji boczny (lewostronny lub prawostronny) i nie ma jednej reguły, które z wymienionych miejsc jest najlepsze. Ważne jest natomiast, aby w menu były odnośniki do najważniejszych miejsc na stronie oraz aby liczba widniejących tam odnośników najwyższego poziomu nie przekraczała liczby 5.

Główna treść strony

Zawartość strony to przede wszystkim teksty i grafika. Copywriting, czyli pisanie tekstów na stronę WWW musi opierać się na kilku zasadach. Przede wszystkim treści powinny być rzeczowe i unikalne, dostarczające użytkownikowi niezbędnych informacji. Warto ważniejsze informacje wyróżnić za pomocą pogrubienia, dzięki czemu lepiej wpadną w oko czytelnikowi. Grafika przy treściach powinna być tematycznie z nią powiązana, a zarazem estetyczna i subtelna, nie przytłaczająca.

Kolorystyka strony

Warto również pamiętać o zachowaniu zasad doboru kolorów do tematyki strony. Związane jest to głównie z symboliką kolorów, zatem zanim użyjemy jakiejś grupy kolorów, sprawdźmy, jakie budzą one skojarzenia i czy przypadkiem nie zaprzeczą one właściwej tematyce strony.

Projekt: Futuravision

Wykonanie: Michał Kutrzeba